Vikt / BMI
68,4 (-3,5 sen 18/10) / BMI: 22,3. Att gå ner i vikt är (tyvärr) det enda jag har att se fram emot nu. Hade gått ner 1,3 kg förra veckan enligt Samsung Health-appen, så det rör på sej i alla fall.
Kcal ätit / förbrända igår: 843 / 1519 = -0,3 kg
Daglig aktivitet 80 min: ✔️
Dagen
Gick upp tidigt och packade väskan med badkläderna och åkte sen till Capio Lundby Specialistsjukhus för att hämta ut sömnregistreringsapparaten. Tur att jag har frikort, annars hade det kostat 100 spänn (som jag inte har). Fick en snabb förklaring hur jag ska spänna fast apparaten, slang till näsan samt pulsmätaren på krogen och fick sen med mej en liten väska med allt. Verkade rätt krångligt, men jag fick med mej instruktioner. Apparaten börjar tydligen att registrera mej kl. 22 ikväll. Ska lämna tillbaka allt imorgon mellan kl. 7 och 8, så imorgon måste jag gå upp extra tidigt.

Gick sen direkt till Lundbybadet. Det var mycket folk, men tog mej runt min kilometer ändå.
När jag kom hem tog jag en promenad och en sväng förbi Willys. Resten av dagen har jag spenderat med virkning, ”Evil Lives Here” och Spike som värmer mina ben. One down, four to go (bara fyra jobbiga saker kvar den här veckan).
Meditation: ✔️
🎯: Har gjort allt jag planerade att göra idag (känns bra)!
Dagens KBT
Har bara gjort saker utan att tänka efter idag. Det går så mycket lättare när man inte börjar älta och ha sej innan…