Onsdag 29 september 2021: utflykt


Vikt / BMI

71,3 (-8,4 sen 6/7) / BMI: 23,3. Samma som igår.

Dagen

Var uppe vid kl. 8, kunde inte somna om. Spenderade morgonen med att packa och spela på mobilen. TK ringde och hon kommer förbi en sväng och matar Spike imorgon. Han kommer säkert att vara skitsur då… Kuratorn ringde och bokade om tiden och önskade mej en trevlig tid med mamma.

Jag åkte hemifrån vid halv ett och gick först till bolaget i Nordstan. Köpte öl till mamsen, några till mej själv samt en ‘present’ till Å:s kompis, där jag kommer att sova inatt.

Eftersom jag känner mej nervös och behöver lite mer kraft, så blev det ingen Nutrilett idag. Jag var inne på Hemköp och köpte 400 g av deras sallad.

Salladen var god, men innehöll förmodligen alldeles för många kalorier (det var vitlöksdressing till också)

Till slut kom bussen och jag hade fått den absolut sämsta platsen på hela bussen! (måste ha koll på det på hemresan)

Jag hoppar in till hörnet och hoppas det inte blir så mycket folk.

Nu gäller det bara att fördriva 2 timmar och 15 minuter. Har satt mobilen på laddning, så det blir nog Youtube.

Daglig aktivitet 80 min: Jag tror inte att jag kommer att komma upp i 80 min idag, men vi får väl se.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s