Jobbveckan har börjat


Hade faktiskt inga problem att komma upp i morse. Skönt. Var dock jävligt sömnig fram till typ 11-tiden…

Fullt upp att göra, så tiden gick fort. Fick ringa och beställa ostklämmor på egen hand samt försöka lösa varför det inte funkade att logga in på nätet. Fick en mailadress.

Skönt, och faktiskt varmt, väder, så det blev en promenad efter jobbet.

Gick hem och hämtade panten och gick till Lidl. Det blev 66 kr för två påsar. Jag ska inte låta det bli en sån hög som sist!

Träffade Cangen på torget och han skulle eventuellt komma förbi. Jag sa att han skulle ringa först eftersom jag förmodligen ska ta en tupplur.

Nu blev det ingen tupplur utan jag tänker försöka sova redan nu kl. 20.

Har SIP-möte imorgon kl. 10, så åker dit direkt på morgonen. Blir 50 minuters sovmorgon.

Borde vara på jobbet runt 11.30, så jag börjar med lunchrasten.

Idag har jag gått 12.100 steg, men ätit alldeles för mycket. Var extremt hungrig när jag kom hem, så det blev lite för många kalorier (ca. 1200). Hade tyvärr inget kalorisnålt att äta till middag.

Lämna en kommentar