Sov till kl. 11.
Har lagat lite mat. Jag vet inget om fisk men köpte kummel (aldrig hört talas om) i form av Garants Sprödbakad Firre. Kokade potatis och gjorde en sås på crème fraiche ö, sweet chili sauce, sambal oelek, vitlök och kryddor. Det blev bra, ingen smaksensation kanske, men inte besviken iaf. Fisken smakade väl som torsk, typ, eller vad vet jag? Haha.
Tog mej iväg till Lidl vid strax efter kl. 20. Skulle kolla om jag kunde byta linnena. Fanns bara små storlekar kvar givetvis, så jag köpte folköl och lämnade tillbaks dom.
Har försökt att fixa lite här hemma, men hade inte lika stor lust idag.
Har lagt alla kläder som är för små, och som jag verkligen vill komma i igen, i en ikeakasse. Flyttat om lite i garderoberna. Rengjort den stora ljusstaken. Diskat. Försökt att lista ut om jag kan slå ihop alla Google-konton till ett (verkar vara alldeles för mycket krångel, så jag ska bara kolla upp vilka konton/mail som går till vad och låta det vara som det är).
Är seg idag. Ska dricka några folköl, se på lite Youtube och försöka att inte sova bort hela dagen imorgon.
